Jak klonovat svého psa?

Jak klonovat svého psa?

 

Barbra Streisandová nedávno přiznala, že klonovala svého psa. Dvakrát. Oba její současní mazlíčci jsou klony jejího předchozího miláčka, který zemřel v roce 2019. Bez ohledu na to, že je klonování v některých zemích zakázáno, toto odvětví se velmi rychle rozvíjí.

Poprvé byl mazlíček klonován v roce 2001 na Texaské univerzitě A & M-tehdy to byla kočka. Pes se poprvé klonil v Koreji na univerzitě v Soullu o čtyři roky později.

V Rusku se první klony psů objevily v roce 2016 - také z Jižní Koreje. Tři štěňata plemene Malinois byly předány na severovýchodní státní univerzitu. Jackie, Tom a Max byli klony nejlepšího psa v Jižní Koreji, který bojuje proti terorismu a šíření drog. Přestože psi rozuměli angličtině, ve výcviku nepokračovali.

FA0DD482-3E91-4634-8866-4EB998B1D598


Co potřebujete k klonování svého psa?

 

Není divu, že jsou potřeba především peníze. Americká společnost Viagen, lídr v tomto odvětví, nabízí služby klonování psa asi za 50 tisíc dolarů. Klonování vaší oblíbené kočičky bude pro vás stát dvakrát levnější.

Druhá věc, bez které se neobejdete – biomateriál "originálu", ze kterého bude klon vyroben. K tomu veterinář provádí biopsii. V případě Barbary Streisandové byla biopsie převzata ze žaludku a úst jejího psa. Každá společnost zabývající se klonováním zvířat má své požadavky. Například Jihokorejský Sooam upřednostňuje fragmenty kožní tkáně převzaté z živého psa nebo svaly-pokud pes zemřel.

 

Ale než poběžíte do banky pro půjčku, zamyslíte se nad tím, že klonování je složité téma nejen z hlediska biologie, ale taky etiky. Jaké to je být kopií někoho jiného? Jaké následky může mít  toto rozhodnutí?

PupSocks vám přináší nápad, jak mít svého mazlíčka neustále s sebou, ať se stane cokoliv - ponožky s vlastním potiskem, na které si můžete nechat potisknout svého oblíbeného pejska nebo kočičku!