Jak klonovat svého psa?

Jak klonovat svého psa?

 

Barbra Streisandová nedávno přiznala, že klonovala svého psa. Dvakrát. Oba její současní mazlíčci jsou klony jejího předchozího miláčka, který zemřel v roce 2019. Bez ohledu na to, že je klonování v některých zemích zakázáno, toto odvětví se velmi rychle rozvíjí.

Poprvé byl mazlíček klonován v roce 2001 na Texaské univerzitě A & M-tehdy to byla kočka. Pes se poprvé klonil v Koreji na univerzitě v Soullu o čtyři roky později.

V Rusku se první klony psů objevily v roce 2016 - také z Jižní Koreje. Tři štěňata plemene Malinois byly předány na severovýchodní státní univerzitu. Jackie, Tom a Max byli klony nejlepšího psa v Jižní Koreji, který bojuje proti terorismu a šíření drog. Přestože psi rozuměli angličtině, ve výcviku nepokračovali.

FA0DD482-3E91-4634-8866-4EB998B1D598


Co potřebujete k klonování svého psa?

 

Není divu, že jsou potřeba především peníze. Americká společnost Viagen, lídr v tomto odvětví, nabízí služby klonování psa asi za 50 tisíc dolarů. Klonování vaší oblíbené kočičky bude pro vás stát dvakrát levnější.

Druhá věc, bez které se neobejdete – biomateriál "originálu", ze kterého bude klon vyroben. K tomu veterinář provádí biopsii. V případě Barbary Streisandové byla biopsie převzata ze žaludku a úst jejího psa. Každá společnost zabývající se klonováním zvířat má své požadavky. Například Jihokorejský Sooam upřednostňuje fragmenty kožní tkáně převzaté z živého psa nebo svaly-pokud pes zemřel.

 

Ale než poběžíte do banky pro půjčku, zamyslíte se nad tím, že klonování je složité téma nejen z hlediska biologie, ale taky etiky. Jaké to je být kopií někoho jiného? Jaké následky může mít  toto rozhodnutí?

PupSocks vám přináší nápad, jak mít svého mazlíčka neustále s sebou, ať se stane cokoliv - ponožky s vlastním potiskem, na které si můžete nechat potisknout svého oblíbeného pejska nebo kočičku!

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení