Jak si hrát se psem?

Jak si hrát se psem?

7F4B9837-3F43-4666-80F6-BF7F7165B439


Hra je nejjednodušší a nejpřirozenější způsob, jak vychovávat psa, který nejen prospívá, ale také přináší potěšení všem účastníkům: jak majiteli, tak i mazlíčku.

Hrát si se štěnětem není tak jednoduché, jak se zdá. Kromě fyzického tréninku se ve věku 2-3 měsíců začíná trénovat základní povely a učit se disciplíně.

Hned od začátku by váš pes měl cítit, že člověk je nadřazený. To je zvláště významné pro majitele velkých a nebezpečných plemen. Domácí zvířata z těchto dvou skupin tíhnou k dominanci, ve věku 8-9 měsíců mají větší fyzickou sílu než má člověk, takže bez pochopení, kdo je hlavní  se mohou rychle vyhnout kontrole.

Pokud tomu chcete zabránit, ve hře se psem dodržujte následující pravidla:

  • hra začíná a končí na příkaz panička
  • donutit psa, aby splnil vaše podmínky, i když vyjadřuje nespokojenost;
  • pro učení použijte jeho oblíbenou hračku, pro odměnu používejte jeho oblíbenou pochoutku;
  • buďte trpěliví, vyrovnaní a přátelští 

Venkovní hry se psem

Existuje mnoho venkovních her, během kterých můžete trénovat domácího mazlíčka.

1. Aport. Naučte psa povel, aby přinášel předměty. Předem vyberte aportační položku, která se pohodlně nese. Může to být hůl, hračka nebo míč.

2. Přetahování. Nástrojem pro tento povel může sloužit  lano, švihadlo nebo předmět podlouhlého tvaru.

3. Frisbee je populární hra, která spočívá v chytání létajícího talíře. Tuto hru mají rádi jak štěňata, tak i dospělí pejsci.

4.Hledání věcí je vzdělávací hra se současným studiem povelu “hledej!”

5.Skákání je trénink na překonávání překážek. Hra bude vyžadovat obruč nebo hůl. Nejprve je třeba držet hůl těsně pod hlavou psa, aby se zvíře naučilo překonávat vlastní výšku. Pak můžete postupně zvyšovat výšku. Pokud pes nechce skákat, držte hůl v jedné ruce a v druhé ruce nějakou dobrotu, která bude motivovat zvíře k aktivním činnostem.

Jak si hrát se psem doma?

Proto aby se pes naučil základní povely, musíte si s nim hrát i doma. Psa by měli cvičit všichni členové rodiny. Ve hře se štěnětem nedovolujte, aby děti příliš hlasitě křičely.

1. "Dej mi tlapku!" provádění tohoto příkazu je užitečné v případech, kdy je třeba zkontrolovat tlapku zvířete.

2. Triky s jídlem. Pokud chcete provést trik, musíte hodit kus jídla tak, aby ho pes mohl chytit ve vzduchu. Během toho řekněte: "hop!».

3. Hračky. Jak štěně, tak dospělý pes musí mít své hračkykteré se mohou hýbat. Nepoužívejte místo nich osobní věci. Tato hra může být použita jako vzdělávací, učí domácího mazlíčka rozlišovat hračky a různými předměty podle názvu.

4. Poklona. Při provádění tohoto příkazu pes jednoznačně získá respekt ostatních. Na povel "poklona!" by měl přitlačit přední tlapky k zemi a zadní narovnat.

 

Základní bezpečnostní opatření.

 

Naučte psa důvěru a klid v každé situaci. To je nezbytné nejen pro bezpečnost lidí, ale i samotného zvířete.

Dodržujte bezpečnostní opatření v průběhu her

  • při chůzi na ulici je nutné mít vodítko, s výjimkou speciálně vyhrazených míst pro psy;
  • v žádném případě nepouštějte malé děti k psovi, dokud si nejste jisti, že není schopen jim ublížit;
  • nedovolte, aby zvíře bylo nadměrně vzrušeno, protože v tomto stavu nemůže ovládat své chování.

 

Povzbuzování a chválení by se měly stát součástí každodenních her, aby váš mazlíček vždy cítil přátelskou atmosféru a pozitivní postoj majitele.

Nesmíte ale zapomenout i na sebe. PupSocks ponožky mohou být součástí her s pejskem, kdy Vám budou neustále zlepšovat náladu a tím pádem i pozitivně ovlivňovat celkový výsledek cvičení s pejskem!