Nápad: pořídit si dospělého psa

Nápad: pořídit si dospělého psa.

 

Většinou lidí, kteří se rozhodnou mít psa, přemýšlí jenom nad

štěnětem. A co když je pro vás vhodnější mít dospělého psa?

1441556E-9297-47A4-BE3B-D2D9518A8A95


První věc, kterou je třeba vzít v úvahu, když si vyberete svého chlupatého společníka, je váš vlastní životní styl, charakter a návyky.

Zde je důležité být upřímný k sobě a přesně vědět, co chcete po svém mazlíčkovi. Pokud nejste velmi aktivní člověk a dáváte přednost neuspěchaným procházkám, je možné, že budete mít potíže se vypořádat s nesnesitelnou energií mladého zvířete. A kde je záruka, že se tato energie s věkem sníží? Samozřejmě, někteří dospělí psi mohou dát náskok štěňatům v běhu. Každý pes má svůj temperament, ale štěně je v mnoha ohledech loterie.

S dospělým psem už asi víte, co vás čeká. Už nebude růst a jeho vzhled s velkou pravděpodobností zůstane stejný (samozřejmě, pokud to nepřeháníte s dobrotami). Což se nedá říci o štěněti. Dokonce i když se bavíme o určitém plemeni, nikdy nemůžete vědět jistě, jestli vaše zvíře bude splňovat ty typické pro určitou rysu standardy, když vyroste.

 

Totéž lze říci o charakteru. Mnozí, kteří mají štěně, doufají, že ho vychovávají "pro sebe". Ale nezapomeňte na to, že kromě získaných zkušeností existují také vrozené vlastnosti. Je velmi obtížné okamžitě rozpoznat temperament štěněte. U dospělého psa je pravděpodobnost překvapení mnohem menší.  Jeho povaha již vznikla a budete se na ni moci podrobně zeptat zaměstnanců útulku nebo jeho předešlých majitelů.

 

Co chtějí dělat štěňata? Jíst, spát, kousat dráty a boty. Dospělí psi, samozřejmě, mohou také udělat nepořádek ve vaší nepřítomnosti, ale obvykle se jim to nelíbí, protože je to trochu “neseriózní”. Dospělí psi také vědí, jak se chovat slušně. A téměř okamžitě si uvědomují, proč jsou několikrát denně venčení. Někteří z nich už dříve žili v domácnosti a znají "lidská pravidla".

 

Lidé v drtivé většině případů přežijí své psy. Je důležité si uvědomit, že délka života není zaručena. U štěněte se mohou vyvinout zdravotní potíže, které mohou značně zkrátit délku jeho života, zatímco dospělý pes může žít až 15 let. Navíc záleží nejen na délce, ale i na kvalitě života.

 

“Není to pro ně těžké si zvyknout na nového panička?”

Možná, pokud jde o psa, který se narodil a žije celý život venku, nebude to tak snadné. Ale většina psů má zkušenosti s lidmi. Samozřejmě, ne vždy je tato zkušenost pozitivní. A přesto psi neztrácejí naději a ve většině případů jsou opatrní, ale přicházejí do kontaktu s lidmi.

 

"Je obtížné naučit dospělého psa povelům”

Ale ne. Někdy to trvá jen trochu déle. Někteří dospělí psi už znají základní povely, a pokud nechcete jít na psí soutěže, bude vám to stačit.

 

Takže pokud jste si do konce tohoto článku uvědomili, že dospělý pes je přesně to, co potřebujete, je čas se připravit na příchod nového člena rodiny. Připravit se můžete i tak, že si pořídíte PupSocks ponožky s potiskem nového domácího mazlíčka, které Vás rozhodně potěší!