4 důvody, proč nedávat psa jako dárek

4 důvody, proč nedávat psa jako dárek

Dávat psa ke svátku je v Česku docela populární myšlenkou. Stává se však, že tento dárek může být zcela nevhodný a lidé nemusí být na takovou odpovědnost připraveni. Důsledkem je, že tyto živé dary jsou posílány do psích útulků nebo jednoduše vyhozeny na ulici společně s dalšími nepotřebnými věcmi. Proč se to děje a proč dávat zvíře je špatný nápad?

172748469_1184664428653519_6626247674514289389_n

1. Zvíře není hračka

Pokud chcete dát psa vašemu rodinnému příslušníkovi, zejména dítěti, zvažte, jak se změní váš život s příchodem psa do domácnosti. Jste připraveni věnovat svůj čas každodenním procházkám za každého počasí? Vydrží rodinný rozpočet výdaje na krmivo, léky, očkování, výlety k veterináři, kynologovi a další neočekávané výdaje? Máte na to sílu a zdraví? Navíc nikdo není pojištěn vůči tomu, že po prvních pár měsících začne vaše dítě říkat, že to vůbec chtělo a vůbec si to rozmyslelo. Možná je opravdu lepší mu dát hračku?

 

2. Nenecháte člověku na výběr

Rozhodnutí o pořízení domácího mazlíčka by nemělo být impulzivní. V ideálním případě plánujete žít se psem mnoho let, takže pečlivě vybíráte toho, kdo je pro vás vhodnější – podle charakteru, velikosti, ale i jednoduše podle vzhledu. I když má člověk hodně rád legrační videa se štěňaty, nemusí to nutně znamenat, že si chce pořídit vlastního psa. Nečiňte rozhodnutí za druzí.

 

3. Alergie

Ano, není to vždy jenom výmluvou špatných majitelů. Alergie na psy se může "náhle" projevit u člověka, který nikdy psy neměl. Je to logické. Možná jste o tom nevěděli a neptali jste se, proč vaše kolegyně stále nemá zvíře?

 

4. "Dobro" se může vrátit

Dárek je již slavnostně předán a už jste na něj začali zapomínat, ale výzvy k "vyzvednutí zpět" vám mohou padnout jako sníh na hlavu. Ale i v tom šťastném případě, pokud zvíře bezpečně zůstane ve svém novém domově, buďte připraveni na role asistenta: noví majitelé mohou od vás očekávat pomoc, protože to byl váš nápad.

 

 

Pokud i přesto chcete potěšit své blízké, nejprve se zeptejte, zda opravdu chtějí zvíře a až potom jet pro štěňátko. Jestli tomu tak není, máme pro Vás tip na dárek, který určitě nikomu neublíží. Psa nebo jakýkoliv jiný potisk si můžete jednoduše dát na ponožky- a je to s dárkem vyřešený!