5 NEJNEBEZPEČNĚJŠÍCH POTRAVIN PRO PEJSKY

5 NEJNEBEZPEČNĚJŠÍCH POTRAVIN PRO PEJSKY

 

Kuchyň a její zásoby lahodného jídla je skutečným místem přitažlivosti pro psy a je pro ně velmi obtížné odolat. V některých případech pro vás skončí případná krádež potravin dobře, v jiných může dojít k nouzové návštěvě veterináře. Abyste mohli takovým případům zabránit, sestavili jsme pro Vás seznam nebezpečných jídel pro pejsky.

 

¨166101165_158175522833133_345662367135096952_n

 

1. ČOKOLÁDA

Malý plátek mléčné čokolády může být pro vašeho psa posledním. Xantin je toxický pro kardiovaskulární a nervový systém. Charakteristické příznaky otravy čokoládou: zvracení, průjem, dýchací potíže, nadměrná žízeň, hyperaktivita, arytmie, třes a křeče.

 

2. ALKOHOL

Alkohol je jed, který narušuje játra a mozek. Jenomže na lidi tento jed nepůsobí úplně stejně jako na zvířata: vašemu psu bude stačit pár doušků, aby se vážně otrávil. Zvracení, průjem, problémy s koordinací nejsou největšími problémy psího alkoholismu. Je tu něco vážnějšího: zástava dechu, kóma a smrt. Čím je pes menší, tím je pro něj alkohol nebezpečnější.

 

3. SYROVÁ VEJCE A MASO

Tyto syrové potraviny mohou obsahovat salmonelu. Tyto bakterie jsou nebezpečné jak pro lidi, tak pro zvířata. Syrová vejce také obsahují enzym avidin, který zabraňuje vstřebávání vitaminu B, jehož nedostatek vede k problémům s kůží a srstí.

 

4. HROZNY A ROZINKY

Zatím není přesně známo, které látky v hroznech jsou pro psy toxické, ale právě ty mohou vést k selhání ledvin, takže hrozny je lepší vyškrtnout ze seznamu psích dobrot.

 

5. KUŘECÍ KOSTI

Zdá se, že kosti jsou přirozenějším jídlem než granulované krmivo. Domácí mazlíčci však už dávno nejsou vlci a mohou se udusit takovou "kořistí". Pojídání kostí způsobuje vážné poškození trávicí soustavy a může ublížit žaludku a střevům, nebo uvíznout v trávicím traktu, což blokuje další průchod potravy.

 

 

Starejte se o své mazlíčky a dávejte na ně velký pozor. To, co však vašemu psů neublíží, jsou vaše PupSocks ponožky. Vyberte si design, barvu a fotku vašeho krasavce, zbytek už je na nás!