5 zajímavých faktů o Squid Game

17. září 2021 byl vydán Jihokorejský webový seriál Squid Game, který se stal nejsledovanějším seriálem v historii Netflixu. Sledovalo ho přes 111 milionů uživatelů, což je absolutní rekord. Fanoušci seriálu dodnes hledají tajné významy projektu a budují teorie o původu protagonistů.

 

A teď PupSocks.cz vám poví 5 zajímavých faktů o seriálu Squid Game.

 

1. Cesta dlouhá 13 let

Zajímavým faktem o Squid Game je to, že scénář nejpopulárnějšího seriálu čekal na svůj hvězdný čas 13 let. Režisér Hwang Dong Hyuk vyprávěl, že začal pracovat nad scénářem už v roce 2008. Podle něj v té době scénář nikomu nepřipadal úspěšný a nemohl získat dostatek investic. Zajímavé také je, že v roce 2008 měl režisér stejné finanční potíže jako 456 hráčů ze seriálu a dokonce uvažoval, zda by šel hrát tuto hru sám. A taky je důležité zmínit, že scénář seriálu Hwang Dong Hyuk napsal vlastnoručně od začátku až do konce.

 

2. Telefonní číslo

 

Všichni budoucí hráči v seriálu dostávali od muže vizitku s telefonním číslem, na které mohli zavolat, pokud se rozhodnou hrát. Několikrát toto číslo ukázali v seriálu a někteří fanoušci seriálu se rozhodli zkontrolovat, zda funguje.

A nakonec se ukázalo, že funguje a patří jihokorejskému muži, který denně dostával  tisíce volání a zpráv. Když se to zjistilo, společnost Netflix se obrátila na muže se snahou vyřešit tento problém, a politik z Národně-revoluční strany Jižní Koreje dokonce nabídl odkoupit toto telefonní číslo za 100 milionů wonů.

Tato nabídka byla odmítnuta, jelikož toto číslo využíval občan Jižní Korei přes 10 let, a Netflix slíbil na Twitteru, že nahradí všechna čísla ve scénách, kde byla vizitka vystavena.

 

3. Tajemné masky

 

Zajímavý fakt o Squid Game: tvar masek byl vytvořen podle kolonie mravenců. Faktem je, že tyto druhy hmyzu se řídí zvláštním systémem, díky němuž jsou jejich povinnosti jasně rozděleny. Stejně tak to bylo v seriálu.

I přes stejné obleky měli strážci na sobě různé masky. Na nich byly zobrazeny pouze tři tvary: kruh, trojúhelník a čtverec. Kruh dostali pracovnici, kteří měli během hry odnášet mrtvoly a také připravit všechno pro další hru. Trojúhelník nosili strážci, kteří trestali a zabíjeli hráče a také zajišťovali pořádek a disciplínu. Čtverec měli manažeři, kteří byli spojeni s moderátorem a rozdávali pokyny "kruhům" a "trojúhelníkům".

 

4. Nápovědy na stěnách

 

 

Překvapilo fanoušky i to, že nápovědy já to, jaká bude další hra byly po celou dobu vedle nich. Ale až na konci seriálu se o takovém detailu dovědělo.

Původně se v místnosti nacházelo 456 postelí, které překáželi v tom, aby nápovědy byly vidět.  Alepostupně se hráče vylučovali ze hry, jejich postele odnášeli a na stěnách se objevovali kresby, které ze začátku nebyly viditelné.

 

5. Úkol ze seriálu Squid Game jako světový trend

 

Jedna z her tohoto seriálu se stala trendem na TikToku. Z karamelové sušenky museli hráči vyřezat figurku pomocí jehly, aniž by ji zlomili, což začali zkoušet lidi po celém světě. A vy to můžete vyzkoušet taky! Teď při objednání PupSocks ponožek s tematikou Squid Game si můžete objednat i sušenky z té hry. Pokud nejste pod strachem ze smrti, je pravděpodobně mnohem jednodušší zvládnout tento úkol.

 

Squid%20Game