5 zajímavých faktů o Squid Game

17. září 2021 byl vydán Jihokorejský webový seriál Squid Game, který se stal nejsledovanějším seriálem v historii Netflixu. Sledovalo ho přes 111 milionů uživatelů, což je absolutní rekord. Fanoušci seriálu dodnes hledají tajné významy projektu a budují teorie o původu protagonistů.

 

A teď PupSocks.cz vám poví 5 zajímavých faktů o seriálu Squid Game.

 

1. Cesta dlouhá 13 let

Zajímavým faktem o Squid Game je to, že scénář nejpopulárnějšího seriálu čekal na svůj hvězdný čas 13 let. Režisér Hwang Dong Hyuk vyprávěl, že začal pracovat nad scénářem už v roce 2008. Podle něj v té době scénář nikomu nepřipadal úspěšný a nemohl získat dostatek investic. Zajímavé také je, že v roce 2008 měl režisér stejné finanční potíže jako 456 hráčů ze seriálu a dokonce uvažoval, zda by šel hrát tuto hru sám. A taky je důležité zmínit, že scénář seriálu Hwang Dong Hyuk napsal vlastnoručně od začátku až do konce.

 

2. Telefonní číslo

 

Všichni budoucí hráči v seriálu dostávali od muže vizitku s telefonním číslem, na které mohli zavolat, pokud se rozhodnou hrát. Několikrát toto číslo ukázali v seriálu a někteří fanoušci seriálu se rozhodli zkontrolovat, zda funguje.

A nakonec se ukázalo, že funguje a patří jihokorejskému muži, který denně dostával  tisíce volání a zpráv. Když se to zjistilo, společnost Netflix se obrátila na muže se snahou vyřešit tento problém, a politik z Národně-revoluční strany Jižní Koreje dokonce nabídl odkoupit toto telefonní číslo za 100 milionů wonů.

Tato nabídka byla odmítnuta, jelikož toto číslo využíval občan Jižní Korei přes 10 let, a Netflix slíbil na Twitteru, že nahradí všechna čísla ve scénách, kde byla vizitka vystavena.

 

3. Tajemné masky

 

Zajímavý fakt o Squid Game: tvar masek byl vytvořen podle kolonie mravenců. Faktem je, že tyto druhy hmyzu se řídí zvláštním systémem, díky němuž jsou jejich povinnosti jasně rozděleny. Stejně tak to bylo v seriálu.

I přes stejné obleky měli strážci na sobě různé masky. Na nich byly zobrazeny pouze tři tvary: kruh, trojúhelník a čtverec. Kruh dostali pracovnici, kteří měli během hry odnášet mrtvoly a také připravit všechno pro další hru. Trojúhelník nosili strážci, kteří trestali a zabíjeli hráče a také zajišťovali pořádek a disciplínu. Čtverec měli manažeři, kteří byli spojeni s moderátorem a rozdávali pokyny "kruhům" a "trojúhelníkům".

 

4. Nápovědy na stěnách

 

 

Překvapilo fanoušky i to, že nápovědy já to, jaká bude další hra byly po celou dobu vedle nich. Ale až na konci seriálu se o takovém detailu dovědělo.

Původně se v místnosti nacházelo 456 postelí, které překáželi v tom, aby nápovědy byly vidět.  Alepostupně se hráče vylučovali ze hry, jejich postele odnášeli a na stěnách se objevovali kresby, které ze začátku nebyly viditelné.

 

5. Úkol ze seriálu Squid Game jako světový trend

 

Jedna z her tohoto seriálu se stala trendem na TikToku. Z karamelové sušenky museli hráči vyřezat figurku pomocí jehly, aniž by ji zlomili, což začali zkoušet lidi po celém světě. A vy to můžete vyzkoušet taky! Teď při objednání PupSocks ponožek s tematikou Squid Game si můžete objednat i sušenky z té hry. Pokud nejste pod strachem ze smrti, je pravděpodobně mnohem jednodušší zvládnout tento úkol.

 

Squid%20Game

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení