Proč Squid Game sleduje celý svět?

Proč Squid Game sleduje celý svět?Na odlehlém ostrově hrají 456 hráčů uvězněných v podivné budově, střežených ozbrojenými muži se skrytými tvářemi. Poražený se vyřazuje ze hry v plném slova smyslu - bude okamžitě zabit přímo před ostatními hráči.

Přitom hráči se zúčastňují této hry zcela dobrovolně: všichni mají obrovské finanční problémy, dluhy, chudobu a totální samotu. Boj o obří peněžní odměnu (právě ji dostane poslední přeživší) je tak podpořen spoustou motivačních faktorů.

 

Vlastně je to celý děj jihokorejského seriálu Squid Game, který se stal jedním z hlavních diváckých hitů roku. Na internetu se hodně diskutuje o zvýšené naturalističnosti a krvavé brutalitě natáčení (šílený masakr začíná v první sérii a pokračuje se až do samotného finále).

 

Mnozí se obávají o děti: seriál je neuvěřitelně populární mezi mladými lidmi. Děti aktivně napodobují hry ze seriálu v realitě. Naštěstí bez obětí, ačkoli některé z těchto her jsou velmi traumatické. Zejména ta poslední hra, která slouží jako název celého seriálu.

 

Squid%20Game


Psychologové však uklidňují rozrušené rodiče: říkají, že to není nic hrozného a seriál je skvělým důvodem pro reflexi. Je důležité diskutovat s dětmi o tom, co se děje v seriálu a dojít k tomu, co se přesně stalo a proč.

 

Svět Squid Game je navíc kupodivu velmi logický a v něčem spravedlivý. Je v něm například zcela čestné a otevřené hlasování. A dokonce i právo na zastavení hry a možnost se v případě potřeby vrátit zpět. Existuje taky odsouzení sociální nerovnosti a naděje na morální záchranu společnosti jako celku.

 

Názory na tento seriál se hodně liší, avšak faktem je to, že vyvolal obrovskou společenskou odezvu. Pokud ale jste fanouškem Squid Game a sdílíte jeho myšlenky, můžete to vyjádřit v podobě ponožek s tematikou tohoto seriálu, které si objednáte na PupSocks.cz.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení