Proč Squid Game sleduje celý svět?
Na odlehlém ostrově hrají 456 hráčů uvězněných v podivné budově, střežených ozbrojenými muži se skrytými tvářemi. Poražený se vyřazuje ze hry v plném slova smyslu - bude okamžitě zabit přímo před ostatními hráči.
Přitom hráči se zúčastňují této hry zcela dobrovolně: všichni mají obrovské finanční problémy, dluhy, chudobu a totální samotu. Boj o obří peněžní odměnu (právě ji dostane poslední přeživší) je tak podpořen spoustou motivačních faktorů.
Vlastně je to celý děj jihokorejského seriálu Squid Game, který se stal jedním z hlavních diváckých hitů roku. Na internetu se hodně diskutuje o zvýšené naturalističnosti a krvavé brutalitě natáčení (šílený masakr začíná v první sérii a pokračuje se až do samotného finále).
Mnozí se obávají o děti: seriál je neuvěřitelně populární mezi mladými lidmi. Děti aktivně napodobují hry ze seriálu v realitě. Naštěstí bez obětí, ačkoli některé z těchto her jsou velmi traumatické. Zejména ta poslední hra, která slouží jako název celého seriálu.
Psychologové však uklidňují rozrušené rodiče: říkají, že to není nic hrozného a seriál je skvělým důvodem pro reflexi. Je důležité diskutovat s dětmi o tom, co se děje v seriálu a dojít k tomu, co se přesně stalo a proč.
Svět Squid Game je navíc kupodivu velmi logický a v něčem spravedlivý. Je v něm například zcela čestné a otevřené hlasování. A dokonce i právo na zastavení hry a možnost se v případě potřeby vrátit zpět. Existuje taky odsouzení sociální nerovnosti a naděje na morální záchranu společnosti jako celku.
Názory na tento seriál se hodně liší, avšak faktem je to, že vyvolal obrovskou společenskou odezvu. Pokud ale jste fanouškem Squid Game a sdílíte jeho myšlenky, můžete to vyjádřit v podobě ponožek s tematikou tohoto seriálu, které si objednáte na PupSocks.cz.