Jak se připravit na sezónu chat?

Jak se připravit na sezónu chat?

S nástupem tepla začíná letní sezóna nejen pro lidi, ale i pro psy. Co je potřeba udělat, abyste strávili čas ve venkovském domě s potěšením pro vás a vašeho mazlíčka? Zkusme se na to podívat z různých úhlů pohledů.

184294973_794880964498694_366040848119932898_n

 

Zdraví

Nezapomeňte, že pro městského psa je venkovská lokalita neobvyklým stanovištěm. Ujistěte se, zda Váš pejsek má všechna očkování. Je možné, že potká nejen" divocí" psi, ale i vzteklí vlci a mývalové. Tato možnost vypadá málo pravděpodobná, ale proč riskovat? Stačí nechat svého psa včas očkovat - tímto ochráníte nejen svého mazlíčka, ale i sebe.

 

Roztoče

O nich jste samozřejmě slyšeli mnohokrát. Nezapomeňte ošetřit svého psa proti klíšťatům. Kapky, obojky, spreje, prášky – nyní velký výběr léků. Poraďte se s veterinářem, abyste jste se dozvěděli, co je pro vašeho psa nejvhodnější s ohledem na jeho rasu, váhu a věk. Klíšťata mohou být přenašeči různých onemocnění, jako je například pyroplazmóza anebo borrelióza. Tyto nemoci jsou nebezpečné nejen pro psy, ale i pro lidi. Nezapomeňte každý den (nejlépe i několikrát denně) důkladně zkontrolovat srst a pokožku svého psa.

 

Bezpečnost

Než pustíte svého psa do volného pohybu, zkontrolujte, zda je to prostředí bezpečné. Za prvé, plot: je dostatečně pevný, vysoký, není v něm díra? Často na pozemcích se valí zapomenuté věci nebo zbytky stavebních materiálů. Budete muset je zlikvidovat. Ostré předměty mohou vážně poškodit oči nebo tlapky vašeho pejska.

 

Většina psů je vázána spíše na člověka než na místo, ale to neznamená, že si vůbec nevšimnou změny prostředí. Právě proto nejdříve nechte svého pejska prozkoumat prostředí, určete místa, kde bude spát a kde jíst. Je dobře, pokud jste vzali z domova jeho lehátko a misky, v tomto případě adaptace bude probíhat rychleji. Ale za starostí o pejska nezapomeňte i na sebe, udělejte si radost přes letní sezonou s pestrými PupSocks ponožkami s vlastním potiskem!