Jak spřátelit dítě se psem?

Jak spřátelit dítě se psem?

Mazlíčci hrají důležitou roli v emocionálním vývoji dítěte. Dítě vnímá psa jako načechrané teplé stvoření, který se dá obejmout a usnout. Mazlíček dává spoustu pozitivních emocí, které obohacují vnitřní svět dítěte, pomáhají vyrovnat se se strachy a cítit, že existuje spolehlivý kamarád. Avšak příchod nového člena rodiny je vždy vzrušující. Stejně jako dítě, štěně vyžaduje zvláštní pozornost. Správné chování rodičů a uspořádání priorit ve vztahu zabrání nepříjemným situacím a zajistí to, aby komunikace dítěte se psem byla bezpečná. Jaká pravidla existují pro seznámení psa s dítětem?

 

172041314_474008860509429_1063806589396849847_n

 

1. Promluvit s dítětem.

Pokud je to možné, musíte připravit dítě na výskyt štěněte ve vaši domácnosti. Přečtěte si společně literaturu ohledně péče o psy, zvláštnostech výchovy štěněte, podívejte se na různá videa. Je potřeba dítěti vysvětlit, že štěně je zatím malé a že musíte věnovat mu pozornost a pečovat o něho, pečlivě zacházet s novým členem rodiny, neurazit ho a nezranit. Musíte si uvědomit, že malé děti si ještě nejsou vědomi, že mohou mazlíčkovi ublížit, pokud s ním budou zacházet jako s hračkou.

 

2. Pozorujte interakci se zvířetem.

Seznámení a jakákoliv komunikace během prvních měsíců musí nutně probíhat pod dohledem dospělých. V tomto období se vytváří povědomí o tom, kdo je mezi nimi hlavní. Samozřejmě to musí být dítě. Pes, který má instinkt hierarchie, tedy touhu zaujmout vyšší postavení ve skupině, až vyroste, bude se snažit stát vedoucím vůči ostatním členům rodiny, někdy s projevem agrese.

 

3. Zajistit domácímu mazlíčkovi psychický komfort.

Při prvním seznámení, aby nedošlo k vyděšení štěněte a dítěte, musíte vytvořit komfortní a klidné prostředí: nechte psa čichat dítě, olízat, povolte dítěti zvíře nakrmit. Je lepší zabránit nadměrné aktivitě dítěte a štěněte, aby se navzájem nevyděsili. Doporučuje se nechat hrát s malým psem pomocí hraček.

 

4. Věnujte pozornost stavu štěněte.

Pokud jste si všimli, že štěně je unavené, měli byste dítěti vysvětlit, že mazlíčkovi musí dát chvilku klidu a odpočinku. Přátelství dítěte se psem je pro všechny rodiče velmi důležité.

 

Pokud chcete oslavit tuto významnou událost, udělejte si dáreček - ponožky s potiskem vašeho dítěte a psa od PupSocks.cz!